Sommeravslutning 2022

KC Oslos sommeravslutning 16.06.2022

Tekst og bilder: Helge

Klubbens siste møte før sommeren ble gjennomført 16. juni på Herregårdskroa i Frognerparken. Gunnhild som er klubbens festkomite, hadde valgt ut stedet. Hyggelig å kunne møtes også på et annet sted enn i de vanlige klubblokalene.

 

 

Vi var i alt 8 personer – 7 klubbmedlemmer og samboeren, Randi, til klubbens nyinnmeldte medlem Åge. Randi kjente de fleste av oss fra før, bl.a. fra konvent.

Hver enkelt hadde på forhånd valgt hva de ville spise. Flertallet hadde valgt laks som hovedrett. Ellers gikk det i bl.a. Pizza og Cæsarsalat. Til dessert valgte 6 av 8 «Tilslørte Frognerfruer»! De to øvrige spiste henholdsvis eplekake og is.

 

 

Maten var god og servicen var upåklagelig bra! Praten rundt bordet gikk svært livlig under hele måltidet!

Vi hadde akkurat spist ferdig da et voldsomt regnvær slapp seg løs over Frognerområdet.  Et skikkelig skybrudd!! Det ble omtrent helt umulig for personalet å bevege seg ute i den åpne restauranten. Vi gjestene satt relativt bra beskyttet under «markisetak». Heldigvis ga uværet seg etter et drøyt kvarter.

 

 

Selv med denne tøffe avslutningen, syntes vi alle at vi hadde hatt tre veldig hyggelige timer sammen. Takk til Festkomiteen!